KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11391166
*
nr 1139 1166
Etsning
Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Notre Dame, motivet: 34x26
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:22:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/10 19:49:22
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik la cité-notre dame matisse spegelvänd
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Etsning
Läs mer om Grafik
nr 1139 1166
Etsning
Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Notre Dame, motivet: 34x26
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/10 19:49:22 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik la cité-notre dame matisse spegelvänd
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40